Předvolební

čtvrtek 15. září 2016 20:57

Mám jít k volbám. Vlastně je to povinnost, ale...

Na malé vesnici se lidi znají. Už to není, co to bývalo, ale stejně jeden druhému skoro vidíme do talíře... Nebo spíš snáz vytuším, co jsou moji bližní zač.

A tak k těm volbám asi nebudu moci jít. Nemám zájem souhlasit s obecním zastupitelstvem, ve kterém by byla paní, která  spáchala přestupek - ne drobný dopravní, ale spíš to byl skutek divný, protože nerespektovala soukromí a vtrhla na cizí pozemek. Přestupková komise zasedala, jako kdyby ji ustanovil parlament, tedy dlouho, tři čtvtě roku trvalo, než bylo uznáno, že ta paní udělala, co udělala. Dotčení stejně nedostali rozhodnutí ani po více, než třech měsících. Třeba tentokrát kandidaturu vynechá...

No a tahle paní bývá ve volební komisi... Chce se mi předkládat tam svůj doklad? Nějak ani ne... Takže rozhodnutí o své účasti odsouvám až na dobu, kdy budu mít potřebné informace.

Ony jsou volby nejen o politice, jsou  také o důvěryhodnosti. Nejen zapečetěná volební urna mě uvede do správného rozpoložení. Jde také o lidi, kteří s volbami mají co do činění. Nemám na mysli pouze kandidáty, ale také   ty, které mnohdy takřka nevnímáme. A mnohdy je zatraceně špatné, začneme-li je vnímat a také uvažovat nad tím, jací jsou.

Jak  morálně čistý má být kandidát? Stačí, má-li čistý trestní rejstřík? Nebo by měl mít i dobrou pověst? A kdo mi řekne, jestli takový kandidát ví, co je to vyšší princip mravní?

Protože sliby jsou chyby a zatímco  chytráci slibujou, hlupáci se radujou.

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Život je dar, kterého si pořád dost nevážíme. Možná jsme jediní ve vesmíru a každý náš den je dnem svátečním. Život si kazíme hloupostí vlastní i hloupostmi těch, kteří jsou kolem nás.

Opatruju si zkušenosti, které jsem si zapamatovala a jsem ráda, že na něco jsem dokázala zapomenout. Vážím si každého, kdo dokáže stárnout do moudrosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora