Nejsou lidi jako lidi

pátek 23. leden 2015 20:53

Někteří jsou doopravdy zvláštní

To jsem takhle čekala v autě před lékárnou. V Rokycanech na náměstí, abych byla přesná. Před námi stálo osobní, ale opravdu veliké vozidlo. A já si tak v klidu přemítala, co taky jiného v lednovém odpoledni?

Vtom - bum. Autíčko, kde jsem se nacházela, jakoby poposkočilo. A to doopravdy hodně. Až se mi zaklepal krk, hlava se otřásla a v zádech mi taky zalupalo.  I koukám, co se to děje. V autě přede mnou se už nacházel řidič. Právě odjížděl a asi se zásadně nedívá dozadu. Vyrazil, aniž by věnoval pozornost tomu, že překročil slušné meze. Moje otřesená hlava přesto zareagovala a já si napsala SPZ toho provinilého vozu. Krk mě  rozbolel dost, hlava taky, SPZ na autě promáčknutá, prý to musela být pořádná šlupka.

Co takhle obrátit se na policii? Asi bych si nepomohla. Vyčkávat na výjezdovku, pak jezdit po úřadech a  vyprávět o tom, že  jakýsi  bezohledný  řidič šťouchnul do auta... Takhle jsem si doma lehla a nechala si krk natírat dolgitem. I kdybych  dosáhla jakéhosi zadostiučinění,  byla by z toho šťouchance nanejvýš pokuta. Ta by šla  do státní kasy a já bych si říkala, jak statečně jsem si počínala kvůli spravedlnosti. Jenomže  nás ve škole učili, že nejznámějším spravedlivým byl v naší zemi nějaký Mistr Hus. A všichni víme, jak dopadl. 

Z toho plyne poučení, že lepší bude dobrá mast, než ze spravedlnosti marná slast.

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Život je dar, kterého si pořád dost nevážíme. Možná jsme jediní ve vesmíru a každý náš den je dnem svátečním. Život si kazíme hloupostí vlastní i hloupostmi těch, kteří jsou kolem nás.

Opatruju si zkušenosti, které jsem si zapamatovala a jsem ráda, že na něco jsem dokázala zapomenout. Vážím si každého, kdo dokáže stárnout do moudrosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora