Místo pro uprchlíky

neděle 11. leden 2015 15:50

Není Boha kromě Boha a Mohamed je jeho Prorok.

Uvedená fráze připomíná, že Alláh je pro muslima jediný bůh, kterého je ochotný akceptovat.

Vzhledem k tomu, co se momentálně v některých muslimských zemích děje, vyvstal před  politiky problém, protože   uprchlíci určitě přijdou. To znamená, že  Evropu obšťastní další vlna muslimů, utíkajících ze své vlasti, ale uctívajících svého Proroka.

Oni přece nezatratí to, co je v jejich náboženském životě prioritní jen proto, že náboženský fundamentalismus vraždí slušné lidi. Děti uprchlíků budou vyrůstat v prostředí, jaké jim poskytnou jejich muslimští rodiče. Nic proti tomu. Tradice je tradice. Jen by se nemusela přenášet do Evropy. Protože děti vyrostou. Navíc se jim narodí mladší sourozenci. A máme tady přesně to, co nám  momentálně komplikuje život a s čím si nevíme rady. Generaci mladých muslimů, kteří vyrostli v Evropě, ale není nemožné vybrat mezi nimi vhodné typy, ty  zradikalizovat a udělat z nich vrahy ve jménu Prorokově.

Je zbytečné spekulovat nad tím, jak by se chovali muslimové na našem místě. Zda by nežádali, aby uprchlík nejdřív ze všeho přijal islám, protože jinak nemá  nárok na pomoc. Jen mě napadlo, zda si vlády uvědomují, nakolik jejich vstřícný postoj může ovlivnit budoucnost Evropy a možná dokonce budoucnost celého světa.

Mějme na paměti, že islám nemá zrovna mírumilovnou historii - křesťanství má taky nějaký ten škraloup, ale přece jenom  nám opakovaně připomíná Boží lásku, zatímco islám  má institut džihádu, který  není mírumilovný ani trochu.Sám vznik chalífátu proběhl na bázi velice nemírumilovné, protože , abych to zjednodušila, pral se každý a tím  jakoby docházelo ke sjednocování. Válka se sice nekonala, ony to byly spíše jakési nájezdy. Území prvního chalífátu se zvětšovalo, vliv islámu sílil. 

Evropě hrozí možnost přílivu lidí, kteří si postupně začnou vynucovat respekt ke svému náboženskému vyznání.Snažila jsem se pochopit, kam až  smí zajít humanitární pomoc. Taky proto, že mě existence  IS děsí, a to nejen kvůli mně samé. Jsou tady děti, které by měly žít v klidném světě, kde se na televizních obrazovkách neukazuje sekání hlav nevinných obětí.

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Život je dar, kterého si pořád dost nevážíme. Možná jsme jediní ve vesmíru a každý náš den je dnem svátečním. Život si kazíme hloupostí vlastní i hloupostmi těch, kteří jsou kolem nás.

Opatruju si zkušenosti, které jsem si zapamatovala a jsem ráda, že na něco jsem dokázala zapomenout. Vážím si každého, kdo dokáže stárnout do moudrosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora