Jako kobylky

úterý 11. listopad 2014 10:04

V první řadě jde zase jenom o peníze

Činitelé mě z obrazovky nabádali, abych kupovala české potraviny. Svou zemi mám vcelku ráda, vždyť jinou možnost nemám a nejsem v tom sama. Ale peníze mi vlastenectví určitě nepřinese a jak všichni víme, je košile bližší, než kabát. Tak proč bych kupovala dražší zboží, když se mi nabízí jiná, pro mě osobně výhodnější šance? Je všeobecně známo, že německé potraviny  jsou kvalitní a často levnější, než ty naše, byť doporučované.  Je totiž smutným faktem, že za  doporučení politiků si koupím nanejvýš houbeles.

Protože nás cestování zavedlo na sever naší země, zvolili jsme k nakupování Marienberg. V sobotu. Hurá do Kauflandu! Nebylo to úplně nejlepší rozhodnutí. Hlavně proto, že stejný nápad dostalo značné množství  mých českých spoluobčanů. 

Nenechala jsem se odradit a vyrazila do bitvy o levné mléko. Získala jsem poslední karton plnotučného - bez viditelného boje. Němci musí tyhle české víkendové nájezdy milovat. I když  námi zvolená prodejna byla přecpaná zákazníky a také zbožím, kromě toho úplně nejlevnějšího, které z regálů mizelo závratnou rychlostí, my jsme nakoupili. Za cenu osobních obětí, protože český dav se přeléval a vlnil.

Pokud nebudu muset, tímhle směrem se už nevydám. Sever je náročný. Cestou  domů, dřív, než jsme zabloudili, jsem  pozorovala auta, jedoucí v protisměru. Nepochybně  za velkým nákupem. I když vyjímky se najdou. Doma si vyberou českou kvalitu za českou cenu a jsou sami na sebe pyšní. Budiž jim  to přáno. Takových lidí ale nebude tolik, aby to státní kasa poznala. Ona možná nepozná ani  všechno to DPH, které jí uniká, protože český zákazník putuje za levnějším zbožím. Státu se to určitě vyplatí v současné podobě, jinak by s tím  naši zodpovědní a moudří něco udělali.

Mimochodem - opět jsem si přivezla německé rybí prsty. Je to úžasné, protože  za hranicemi je úplně normální, že rybí prsty jsou  z masa.

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Život je dar, kterého si pořád dost nevážíme. Možná jsme jediní ve vesmíru a každý náš den je dnem svátečním. Život si kazíme hloupostí vlastní i hloupostmi těch, kteří jsou kolem nás.

Opatruju si zkušenosti, které jsem si zapamatovala a jsem ráda, že na něco jsem dokázala zapomenout. Vážím si každého, kdo dokáže stárnout do moudrosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora