Brabencování

pondělí 5. květen 2014 22:04

Samozřejmě, že  mám na mysli mravence.

Momentálně je upřímně nenávidím, zatímco oni jsou velice přítulní. Usadili se v kuchyni, kde různě prolézají linkou, pokoušejí se zaujmout stanoviště pod hrníčky, u dřezu, v rozmanitých mravenčích schovávačkách a všude, kde je vůbec nepotřebuju. Ne, že bych ty mrňavé potvory někde potřebovala.

Vypadají jako pohyblivá smítka a já je s chutí vraždím. Je to naše nová rodinná zábava. Ráno vstoupit do kuchyně, zjistit, kde máme nejnovější kolonii a zvážit, zda použít biolit, či nepoužít biolit.

Letos ta chemikalie nějak divně páchla. Na internetu jsem se dozvěděla, že pomáhá, jestliže nalejeme do mraveniště tak tři konvice vařící vody. To mraveniště má být venku. Docela se mi ulevilo, protože lít vodu po kuchyňském nábytku? Tolik mě ti mravenci zatím neštvou, ale přiznávám, že chvilková nepříčetnost se blíží.

Mraveniště jsme nelokalizovali, tudíž se konal preventivní postřik. Venku, kolem domu. Pomáhalo to stejně, jako nástražné pasti, sůl, jedlá soda, zaříkávání a modlitby - tedy nijak. Mravenci jsou  pořád obdivuhodně činorodí a snad i pracovití. Alespoň se to o nich povídá.  K cukru se prokousali skrz igelit.

Dnes odpoledne jsem si znova uvědomila, že ten postřik - nějak to nebylo ono. Stačilo  pročíst informace na obalu. Ta věc má hubit mouchy, vosy, moly a jinou létající havěť. Naši mravenci nelétají a nezdá se, že by se k tomu chystali.

Stačilo v kumbále sáhnout o pikslu vedle.

A my tak intenzivně hubili... Mravenci se určitě chechtají, až se za břicha popadají. Zatím nevědí, že tentokrát chceme použít správnou chemikálii. I když - nějak si nejsem jistá, že to pomůže.

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Život je dar, kterého si pořád dost nevážíme. Možná jsme jediní ve vesmíru a každý náš den je dnem svátečním. Život si kazíme hloupostí vlastní i hloupostmi těch, kteří jsou kolem nás.

Opatruju si zkušenosti, které jsem si zapamatovala a jsem ráda, že na něco jsem dokázala zapomenout. Vážím si každého, kdo dokáže stárnout do moudrosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora