Hyenismus

pondělí 17. březen 2014 22:28

Stalo se na parkovišti, vyhrazeném zdravotně znevýhodněným.

Občan s vozíkem, který drkotá i na asfaltu, vyrazí z hypermarketu. Ještě  uložit nákup do kufru auta a máme hotovo. Příjemná představa.

Vedle našeho  vozidla zrovna startoval citroen, vyvedený v šedé metalíze. Obě  dívky, usazené vevnitř, pokuřovaly. My naložili nákup a pak už jen zbývalo uklidit vozík pod přístřešek. Já zatím čekala v autě. Koukala jsem vpřed, což je na místě spolujezdce obvyklé. Na parkovišti toho moc k prohlížení nebývá.

Dveře kufru zaklaply. Zaznamenala jsem zvuk, který obvykle předcházívá odjezdu. Automobil s oběma ženami vyrazil vzápětí. Nějak dlouho jim trvalo, než se rozjely, říkám si.

Doma vybalujeme nákup a nemůžeme se dopočítat. Jedna taška chybí. Chleba a housky jsou fuč, šunčička a bůček rovněž. Nákup v ceně tří stovek je v háji. 

Řeknete, že jsme  dopadli skoro dobře. Zloději se na doklady nedostali, neuloupili ani peněženku, tak  proč si stěžuju?

Protože někdo plánovaně číhal u míst, určených pro invalildy.  Mají problémy s pohybem, někdy jsou nadprůměrně nepozorní, protože i běžné úkony si v jejich případě vyžadují větší úsilí. A kdyby  si zloděje všimli - co udělají? Jsou schopní  ho doběhnout a polapit? V mnoha případech ne.  A že by takový invalida  loupežníka zajal a zadržel ho do příjezdu policie? I tady je  víc pravděpodobné, že  člověk nějak postižený takovou akci nezvládne.

Zůstali jsme bez  večeře.  Pevně věřím, že po dobrotách, které jsme nesnědli, stoupne zlodějům cholesterol.

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Život je dar, kterého si pořád dost nevážíme. Možná jsme jediní ve vesmíru a každý náš den je dnem svátečním. Život si kazíme hloupostí vlastní i hloupostmi těch, kteří jsou kolem nás.

Opatruju si zkušenosti, které jsem si zapamatovala a jsem ráda, že na něco jsem dokázala zapomenout. Vážím si každého, kdo dokáže stárnout do moudrosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora