Souboj

sobota 1. březen 2014 20:49

O maličkostech.

V koupelně jsem zuřila. Pěkně rozpálená do běla jsem absolvovala souboj. S kým? Ne s kým - s čím! Pokoušela jsem se otevřít tubu s tekutým pudrem. Tu úplně obyčejnou, nevinně se tvářící tubu s neškodným obsahem.

Vchod uzavíral stříbřitý kousek čehosi, přilepeného na umělohmotný uzávěr. To cosi  má svůj účel, asi aby obsah tuby nevysychal. Snažím se uvěřit, že  účelem  té maličkosti není mě rozčilit. Ale povedlo se! Ono to nejde odlepit, i když je tam asi milimetr materiálu navíc a opticky to naznačuje, že tady  by to oddělit snad i šlo. Nemylte se. Nejde to.

Po asi dvouminutovém zápolení jsem vyhledala nůžtičky a ten pláteček, který se v onom okamžiku stal mým úhlavním nepřítelem, jsem divoce prorvala. Nic moc se nestalo, protože tuba je větší, aby si zákazník myslel, že  toho pudru kupuje hodně.

Něco podobného se nám občas přihodí. Vídám matky s dítky, jak se prokousávají celofánovým obalem k oplatce. Možná to jde i jinak, ale co se v mládí naučíš... Co  takhle rozbalit papírové kapesníčky? Jsou v obalu po deseti balíčcích a než prorvu  ten správný šev, bývám  někdy i téměř rozčilená. Stejně, jako když se  pokouším dostat  do některých  výrobcem balených krájených salámů. Naštěstí to kupuju jen vyjímečně. Taky už se začínám lepšit. Za mých mladých let se zboží balilo do papíru a člověk si s tím věděl rady. Pokrok nezastavím, tak se smiřuju. A říkám si, že i člověka lze dohnat k přemýšlení. Do balíčku s deseti deky paprikáše jsem se  dostala za pomoci klíčů.

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Život je dar, kterého si pořád dost nevážíme. Možná jsme jediní ve vesmíru a každý náš den je dnem svátečním. Život si kazíme hloupostí vlastní i hloupostmi těch, kteří jsou kolem nás.

Opatruju si zkušenosti, které jsem si zapamatovala a jsem ráda, že na něco jsem dokázala zapomenout. Vážím si každého, kdo dokáže stárnout do moudrosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora