Gesto

středa 26. únor 2014 22:07

Komu to prospěje?

Možná teď rozladím nadšence nebo lidi, kteří žijou politikou. Oni asi chápou to, co moje blonďatá hlava nepochopí. Na Ukrajině se cosi děje. Koná se revoluce na kyjevském náměstí. Tomu bych i rozuměla. Televizní záběry  mi ukazují  válečný plac v centru města. Budiž, je to  soukromá věc tamních obyvatel. Když to nešlo po dobrém a když je baví okupovat náměstí, protože se jinak nedokážou dohodnout... Osmdesát obětí je moc. I jedna by byla přes míru. Copak nestačilo, když se lidé zabíjeli v bývalé Jugoslavii? Copak to nikdy nepřestane?

Když se Ukarajinci přestanou prát, co udělá naše vláda - nebo kdo za tím stojí? Pošle do Kyjeva extra letadlo, aby do Čech dopravilo dvacítku zraněných. Odehrála se na Ukrajině humanitární katastrofa? Nemají tam snad nemocnice, kde by  tamní lékaři ošetřili svoje  zraněné spoluobčany?

Naše státní kasa naříká, že trpí nedostatkem. A pak slyším v telce zvěst o naší pomoci Ukrajině.To mě k přemýšlení nenabudí, nad tím můžu jen udiveně kroutit hlavou. Myslím na to, jestli je ta země dost vyspělá a jestli je vhodné, aby vstoupila do Unie.

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Život je dar, kterého si pořád dost nevážíme. Možná jsme jediní ve vesmíru a každý náš den je dnem svátečním. Život si kazíme hloupostí vlastní i hloupostmi těch, kteří jsou kolem nás.

Opatruju si zkušenosti, které jsem si zapamatovala a jsem ráda, že na něco jsem dokázala zapomenout. Vážím si každého, kdo dokáže stárnout do moudrosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora