Nebojuj a plač

neděle 24. listopad 2013 16:45

Víme, s kým je moc zlé se srazit - a není to kůň, který je nebezpečný jenom zezadu. A když se takových sejde víc...

Domů se nedostáváme po silnici. Naší jedinou komunnikací je polňačka. Je hrbolatá, anžto na ni  kašle majitel, kterého  zná snad jenom Bůh. Na tu opomíjenou cestu kašlou všichni, protože těm, kteří na ni nejsou odkázáni se jeví jako nedůležitá.   Taky po ní teče voda z družstevního lánu. Často  se ze strouhy stává zurčivý potůček, který radostně podemílá, hlavně v zatáčce. Druhá strana cesty by byla  docela sjízdná, jen kdyby právě v té  zatáčce ve výhledu nebránilo křoví.  Chodec,  jdoucí po cestě, netuší, co se proti němu vynoří a řidič je na tom úplně stejně. Pouze díky velice mírnému provozu se dosud nikdo nestřetl.

Říkám jedincům, kteří mají moc a sílu, že ta cesta je špatná, podmínky neúnosné a blablabla. Odpověď? Jednoduchá a negativní. Oprava nebude. Ona se momentálně opravuje hospoda a kaplička a takové věci.  Opilec, každodenně vysedávající v místní nálevně si může odskočit kvůli modlitbě do opravené kapličky, já si můžu leda podvrknout kotník na  polňačce. Přerozdělování daní je počítáno snad i na obyvatele, takže můj příspěvek do rozpočtu si užívá pravidelný návštěvník pohostinství. Budiž mu to přáno, komunikace nechť počká.

Vysvětlení, že křoví je nutno ořezat odborně, se mi doneslo asi před rokem, potom, co  jsem  ustavičně otravovala.  Koukala jsem na šípky, trnky a jim podobná náletová křoviska. Na tuhle úžasnost je třeba odborníka. Možná by měl svůj úkol zajet  zkonzultovat do Průhonic.

Uplynul rok a já potkávám  mistra. Na dotaz, kdy provede odborný výkon, odpoví užasle. Je mu divné, že jsme práci nevykonali svépomocí. Pak usoudí, že na  cestě nemáme co dělat. A my tam drze jezdíme!Na tohle lze odpovědět pouze přednáškou nebo inzultací. Obrnila jsem se nekonečnou trpělivostí a tiše odkráčela. Křoví zase jednou zvítězilo.

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Život je dar, kterého si pořád dost nevážíme. Možná jsme jediní ve vesmíru a každý náš den je dnem svátečním. Život si kazíme hloupostí vlastní i hloupostmi těch, kteří jsou kolem nás.

Opatruju si zkušenosti, které jsem si zapamatovala a jsem ráda, že na něco jsem dokázala zapomenout. Vážím si každého, kdo dokáže stárnout do moudrosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora