Na národní notu

úterý 19. listopad 2013 17:20

Hranice dobrého vkusu se pořád posouvá.

Reklamy není nikdy dost, takže se nám teď, když už se obchodníci ne a ne dočkat předvánočních tržeb, cpe do telky  pořád víc. Divák  odchází pro kafe, či jinam. Daří se mi, že reklamní umění  obvykle nezaznamenám, vyřizuju si  zmeškané  domácí drobnosti a ty pauzy se mi docela hodí.

Pak najednou slyším  Tu naši písničku českou. Pochůzky odsouvám. Řeznický sbor se činí a já si uvědomuju, že výrobce, který  nám  tohle předkládá, nebude mít u  mne šanci, i kdyby ta jeho šunka byla zlatá.

Nic proti řezníkům. Jejich práce je pro život nezbytná. Leč - všeho s mírou. Hašlerova píseň je vlastenecká a patří k našemu národu, neboť ji často vnímáme jako symbol. Vzhledem k tomu, jak krutý konec  stihl autora, který soustavně  nerespektoval  nacistická nařízení ohledně vlasteneckých písní, myslím si, že tady reklama překračuje míru dobrého vkusu. Je to můj osobní názor, ale kdykoli se na obrazovce rozezpívá řeznický sbor , napadne mě, co  vytrpěl  český písničkář v koncentráku. A jak úžasné melodie po něm zůstaly.

V tom momentě bych si  žádný z propagovaných výrobků nekoupila, ani kdyby mi ho nabízeli v superakci.

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Život je dar, kterého si pořád dost nevážíme. Možná jsme jediní ve vesmíru a každý náš den je dnem svátečním. Život si kazíme hloupostí vlastní i hloupostmi těch, kteří jsou kolem nás.

Opatruju si zkušenosti, které jsem si zapamatovala a jsem ráda, že na něco jsem dokázala zapomenout. Vážím si každého, kdo dokáže stárnout do moudrosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora