O očkování

pondělí 17. červen 2013 21:16

Držím palce pokroku.

Potrpím si na  vymoženosti, které  nám mají usnadnit život. Za jednu z těchto vymožeností pokládám i očkování, vždyť právě to se výraznou měrou podílelo na ozdravění lidstva.

Dodnes mám v paměti, jak se  naše ministryně zdravotnictví nechala před televizními kamerami očkovat proti chřipce. Vloni, na podzim, jsem následovala příkladu této obětavé ženy. Ani nevím, proč jsem to udělala. Možná  moc podléhám katastrofickým vizím.

Odborné doporučení znělo, že se mám čtrnáct dní, následujících po očkování, vyhýbat davům a jinak  pro viry příhodnému prostředí. To jsem i učinila. Uplynulo čtrnáct dní a chřipku jsem nedostala. Skolil mě průjem. Trval tři týdny,  léky na tuhle záležitost jsme obstarávali  skoro pořád, protože nezabíraly. Mizerně mi bylo ještě o Vánocích.

Po novém roce jsem nedostala chřipku, nýbrž virózu, která jako chřipka vypadala. Jako chřipka velice ošklivá a vyčerpávající. Nechtěla ustoupit.  Místo kapesníků jsem používala papírové utěrky, kterých jsem spotřebovala celé kilometry. Snažila jsem se pochopit, kde se "to" vzalo. Podle osvětových informací...

Pracně jsem se posbírala. Zeslábla jsem a v důsledku téhle komplikace, protože jsem trpěla závratěmi, jelikož se mi rýma ubytovala v uchu, které nechtěla opustit, jsem spadla ze schodů. Pak už se mi hlava nemotala, ale obtěžovala mě naražená žebra. K tomu mě skolil kašel tak intenzivní, že  něco podobného  jsem nezaznamenala ani u dětí, které kašlou vskutku hrozně. Mít něco takového a naražená žebra k tomu, to nepotěší. Tohle onemocnění mělo buď projít kolem mne, nebo být mírné. Nevyšlo to. Zato mi ztuhla krční páteř a já několik nocí skoro nespala. V lékárně zdražili sirup  proti kašli. Asi jsme jim výrazně zvýšili odbyt.

Jíst mi chutná, jen mě tuhne krk a bolí nohy. Páteř, poničená ležením, se připomíná. Trvám na tom, že očkování je lidem prospěšné, a snažím se radši si nepředstavovat, jak bych dopadla, kdybych si ten pokrokový zákrok nedopřála.

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Život je dar, kterého si pořád dost nevážíme. Možná jsme jediní ve vesmíru a každý náš den je dnem svátečním. Život si kazíme hloupostí vlastní i hloupostmi těch, kteří jsou kolem nás.

Opatruju si zkušenosti, které jsem si zapamatovala a jsem ráda, že na něco jsem dokázala zapomenout. Vážím si každého, kdo dokáže stárnout do moudrosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora