Blíží se, blíží...

pátek 17. květen 2013 17:46

Politici se opět zajímají o občany?

Předváděcí akce se dostaly do hledáčku mediální pozornosti. Najednou je o blaho seniorů nebývalý zájem. Hodně udělal dokument o Šmejdech - a díky za to! Přesto propadám malomyslnosti. Copak doposud neexistovaly informace na dané téma? Copak mezi povolané a vyvolené  nepronikly zvěsti o tom, co se děje - když  valná část národa věděla, jak si různí šizuňkové mastí kapsy na seniorech? Vždyť tato praxe je v naší zemi provozována celé roky.

Ano, volby jsou už zase o něco blíž a politický kapitál se může hodit. A najednou se objevují významné osobnosti, které hodlají se Šmejdy zatočit. Aby ochránili důchodce.

Z celé debaty na téma šizení a nátlak na prezentačních akcích čouhá jako sláma z bot, že důchodci jsou naivní, případně až hloupí a nechají se zlákat, proto na ony akce jezdí. Samozřejmě, důchodci jsou naivní, protože dlouho žili v systému, kdy stát střežil všelijaké ty obchodníčky a případně je i trestal tak rychle, jak jen to šlo. Neměli šanci se rozvinout do současného rozmachu. Nynější důchodce často nestrávil, že nyní  se podvodníci objevují všude a dopadení sice bývají, leč je to fuška. Pro všechny, včetně jejich obětí.

Na akce  vyhání mnohé seniory i samota a potřeba lidského kontaktu. To ale není důkaz  hlouposti důchodců, to je důkaaz o tom, že důchodci mají čas. Lidi, zapojené do pracovního procesu, sotva napadne, že by si v týdnu vyjeli někam na zájezd. Možná by taky spadli do pasti, protože technika prodejců je důkladně propracovaná. Vždyť je to jejich živnost.

Snad se poměry změní. I když ta změna měla nastat  dřív, než se vzedmula vlna odporu v celé společnosti.

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Život je dar, kterého si pořád dost nevážíme. Možná jsme jediní ve vesmíru a každý náš den je dnem svátečním. Život si kazíme hloupostí vlastní i hloupostmi těch, kteří jsou kolem nás.

Opatruju si zkušenosti, které jsem si zapamatovala a jsem ráda, že na něco jsem dokázala zapomenout. Vážím si každého, kdo dokáže stárnout do moudrosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora