Novoroční

úterý 1. leden 2013 17:58

P.F.2013

Péefka si posíláme rádi, protože jsme v jádru dobrosrdeční - ačkoli tak na první pohled vůbec nevypadáme. Před elektronickou érou dopravovali novoročenky pošťáci, pro které bývala tato odrůda přáníček doplňkem, následujícím po náročném jevu, známém jako vánoční pohledy. Na těchto zásilkách nebylo nejhorší je doručit. Nejnáročnější bylo je roztřídit, aby se každá dostala na správný doručovací okrsek. Třídění bývala činnost, které bylo nemožné uniknout.

Je krásné, jak usilovně si lidé přejí zdraví, štěstí a spokojenost. Mimochodem, já to přeju každému, kdo na můj blog zabloudí - i těm, kteří sem nezabloudí. Je skvělé, že to kdysi začalo. Za novoročenkami prý stojí hrabě Karel Chotek, který s tím začal někdy v první polovině devatenáctého století. Od oněch časů jsme  se s francouzským přáním štěstí - P.F. - sžili natolik, až u nás zdomácnělo, zatímco v jeho rodné zemi patří k těm spíše zapomenutým.

Do roku, který se před námi otevírá, přeju všem hlavně sílu - abychom dokázali ustát všechna  pěkná i nepěkná překvapení, která se na nás chystají. A aby byla síla, k tomu je nezbytné zdraví. Mějte se rádi a opatrujte se!

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Život je dar, kterého si pořád dost nevážíme. Možná jsme jediní ve vesmíru a každý náš den je dnem svátečním. Život si kazíme hloupostí vlastní i hloupostmi těch, kteří jsou kolem nás.

Opatruju si zkušenosti, které jsem si zapamatovala a jsem ráda, že na něco jsem dokázala zapomenout. Vážím si každého, kdo dokáže stárnout do moudrosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora