Před zimou o zimě

středa 7. listopad 2012 22:20

Na zasněženou krásu se nejlíp kouká z okna.

Přišla mi objednaná bunda. Je žluťoučká, prošívaná - a slabá. Je na přechodné období. Prošvihla jsem to.  Je větší zima, než jsem  si naplánovala. Chybí mi odhad a bunda čeká na příležitost ve skříni. Stejně mám nejradši  fleecovou. Černou jsem unosila, už je taková... Ona je hlavně okoukaná, protože tenhle materiál je skoro nezničitelný. Mohli by ho využívat v kosmickém programu. Je příjemný, dobře se nosí, jelikož je lehounký - a většinou  vypadá jako  kdyby nesl podpis vietnamské tržnice.

Fleccové bundy se objevují i v jiných, téměř značkových obchodech.  Jsou možná jinak barevné a někdy i jinak střižené, takže  punc tržnice chybí. Zbytek je stejný: teplo, pohodlíčko atd. Mám ty svoje fleecové kousky ráda. Dobře se nosí. Jen nejsou vhodné  do města, kde se člověk snaží vypadat, ač stejně nevypadá. Tedy - vypadá, ale nic moc.

Bunda z tržnice nestála majlant. O tom to je. Nemusím nosit peníze do drahého obchodu jen proto, abych si připadala líp. Mělo by mi záležet na tom, abych nechodila s "hanbou odhalenou", ale  já jsem umíněná a ráda bych se vyparádila. Ono se mi to sotva povede, ale snaha by byla. A zároveň  je mi fuk, jestli nakupuju oblečení v tržnici, protože  je levnější a vypadá stejně dobře, jako to dražší. Prý je nekvalitní. Jenomže mám zimní  bundu, kterou už nosím třetí, nebo snad dokonce čtvrtou sezónu. Podšívka už se začíná maličko rozpadat. Mám stejně starý svetr, který se nerozpadá a pořád vypadá stejně. Je to umělina, ale odolná. A hřeje.

V tržnicích se prý prodávají i padělky.  Beze studu přiznávám, že mě to nepohoršuje. Padělek sem, padělek tam, obyčejní lidé mají těžký život a hlubokko do kapsy. Trocha parády za míň penízků, to je i trocha radosti. Dělat si starosti s falešnou značkou, to je pro mnohé z nás ten nejposlednější problém. Hlavně, že si máme kde koupit kalhotky XXXXL, a to za dvacku.

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Libuše Čermáková

Život je dar, kterého si pořád dost nevážíme. Možná jsme jediní ve vesmíru a každý náš den je dnem svátečním. Život si kazíme hloupostí vlastní i hloupostmi těch, kteří jsou kolem nás.

Opatruju si zkušenosti, které jsem si zapamatovala a jsem ráda, že na něco jsem dokázala zapomenout. Vážím si každého, kdo dokáže stárnout do moudrosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora